Janaina Ormart

 

Medicine Woman z mayské toltécké tradice, je instruktorkou Kahlay (toltécké energetické pohyby), krajinářkou vnitřních zahrad, milovnicí vaření a praktikující každodenního života. Tibetský dzogčhen zasvěcený uměním Toltéků, vyučený v indiánském šamanismu a praktikující taoistická umění, formálně tuto stezku prošla před více než 25 lety. Původně narozena v Brazílii, žila v různých zemích Latinské Ameriky, kde měla příležitost učit se od raného věku s muži a ženami poznání. Prvního učitele meditace měla ve věku 6-ti let a první kontakt s taoismem ve věku 10 let prostřednictvím mistra Mantak Chia.

Ve věku 11 let začala ve svých snech dostávat řadu učení o sexualitě, která ji vedla k tomu, aby se ponořila do cest posvátných tradic. Tak se seznámila s jedním ze svých hlavních instruktorů posvátné sexuality, taoistickým učitelem Alexem Ho Kim Wongem, od kterého se učila 8 let a s nímž ji pojí dlouhé přátelství.

Jejími hlavními učiteli v šamanské tradici byli Doña Zilda a Doña Glaucia Mimbi Many Feathers, od kterých obdržela Temazcal. Dostala také učení od Grandfather Thunderstrikes, Starce se spletenými vlasy a Iny Laughing Winds, učitelky duchovní sexuality. Jejím základním učitelem byl Chogyal Namkhai Norbu a od roku 2003 je členem komunity dzogčhenu. Nadále přijímá učení od Dona Carlose Castillejose z maysko-toltécké tradice.

Během svých formativních let byla podnikatelkou a kulturní producentkou v Brazílii, kde realizovala řadu kulturních projektů. Dnes je na poutní cestě mezi Kanárskými ostrovy, Mexikem a Brazílií. Je součástí překladatelského týmu Mantak Chia’s Universal Healing Tao a je jednou ze zakladatelek a úřadujících ředitelek mezinárodní organizace Nahualli Institute pro uchování a šíření kultur předků.